Basarabeanul Ioniță marchează cu Inter, într-un meci spectacol

LAPR0234_mediagallery-page-586x319

Inter Milano a făcut un nou pas greșit în lupta pentru titlu duminică, la Verona, acolo unde a remizat cu codașa din Serie A.

A fost 3:3 într-un meci în care mijlocașul basarabean Artur Ioniță a jucat 90 de minute și a marcat un gol, în minutul 57.

Murillo a deschis scorul în minutul 8, însă la pauză a fost 2:1 pentru gazde, Helander (12) și Pisano (16) întorcând scorul.

Ioniță a făcut 3:1, dar Icardi a redus din handicap în minutul 61, iar Perisic (78) a stabilit scorul final.

În urma acestui rezultat, Inter a căzut pe locul 4 în clasament, cu 45 de puncte, în timp ce Verona rămâne pe ultimul loc, cu 15 puncte la activ, 9 sub Sampdoria – prima echipă deasupra liniei de retrogradare.

Sursa: independent.md

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0Share on Google+0Share on LinkedIn0